Düğün Fotoğraflarınız

düğün fotoğrafları neslihan

Düğününüz bitip de aradan yıllar geçtiğinde, fotoğraflar sayesinde o günü hatırlayacak; düğününüzü çocuklarınıza ve torunlarınıza gösterme şansınız olacak. Fotoğraf işini hafife almayın ve şayet profesyonel değillerse, arkadaşlarınıza veya tanıdıklarınıza bu görevi vermeyin. Bir profesyonelle çalışın ve ondan tam olarak neler istediğinizi net bir şekilde anlatın. Bütün ayrıntıları gözden geçirdikten sonra geriye kamera önüne geçip gülümsemek kalıyor…

– Yakın zamanda evlenmiş arkadaşlarınız varsa öncelikle onlara danışın. Fotoğraf albümlerini inceleyin. Düğünlerinde yaklaşık kaç poz fotoğraf çekilmiş, ne kadar harcama yapılmış, bu tip detayları öğrenin. Olası teknik aksaklıkları, yapmak isteyip de yapamadıkları veya unuttukları detayları da onlara sorup, siz aynı hataları yapmamaya çalışın.

– Az sayıda fotoğrafın size yeteceğini düşünmeyin. Düğün bittiğinde, fotoğrafların çoğunda kadraj hataları, gözü kapalı insanlar, kameranın önünden geçen konuklar olacaktır. Dolayısıyla çekilen on fotoğraftan belki 2 tanesi sizin istediğiniz güzellikte çıkabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, fotoğraf sayısını çok tutmaya özen gösterin.

– Birçok profesyonel fotoğrafçı, kendi arşivinde bulundurmak için negatifleri teslim etmeyebilir. En iyi çıkan fotoğraflardan size bastırır ve orijinallerini saklar. İleride fotoğraflarınızı çoğaltmak veya tekrar bastırmak için negatiflere ihtiyacınız olacak. Fotoğrafçınızla anlaşma yaparken bu konuyu da gündeme getirin.

farkli düğün fotoğrafları

Fotoğrafçınız ile görüşüp, arkadaş ve akrabalarınızın düğün fotoğraflarını direkt olarak fotoğrafçıdan edinmesini sağlayabilirsiniz. Veya resimleri cd’ ye bastırıp, internet üzerinden bir albüm hazırlayabilir, insanlara bu albümün linkini yollayabilirsiniz. Fotoğrafları e-posta ile yollamak da işleri kolaylaştıran başka bir çözüm yolu.

– Fotoğraflarınızı koymak için ucuz bir albüm seçmeyin. Daha korunaklı ve fotoğrafları uzun süre iyi koşullarda saklayacak bir albüm almayı tercih edin. Yıllar içinde fotoğraflarda oluşacak zarar hoşunuza gitmeyebilir.

– Sadece düğün sırasında değil, düğün öncesi hazırlıklarda da fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Gelin hazırlanırken, yola çıkılırken, aileler beklerken çekilecek fotoğraflar da güzel bir anı olarak size o günü hatırlatır. Fotoğrafçınıza bunu mutlaka hatırlatın.- Gülümsemenizi yüzünüzden eksik etmeyin…

[frontpage_news widget=”6246″ name=”Düğün Makaleleri”]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>