Biz, sizin için ihtiyaç duyabileceğiniz malzemeleri listeledik.

İşte on maddelik liste:

1. Bu çantanın olmazsa olmazı makyaj malzemeleridir. İçine düğün günü yapacağınız makyajın tonlarında malzeme koyun.

2. Ufak tefek kazalar için yara bandı, aşırı heyecanlar için sakinleştirici, baş ağrılarına karşı ağrı kesici, çantanızda bulunsun.

3. Kazara oluşacak lekelere karşı aseton, makyaj temizleme mendili ve bebek pudrası çantanın olmazsa olmazlarından. Eğer gelinliğinizde bir leke oluşursa bebek pudrasını biraz suyla karıştırarak gelinliğinizin üzerine sürerseniz, lekeyi kamufle etmiş olursunuz.

4. Oluşacak küçük söküklere karşı, iğne ve iplik muhakkak hazır olmalı.

5. Kaçık çorabın keyif kaçırmaması için, çantada muhakkak yedek çorap bulundurun.

6. Yanınızda yedek beyaz bir elbise bulunması, gelinliğin başına telafisi mümkünsüz bir kaza gelmesi halinde cankurtaran olacaktır. Hem düğün sonrası partide, gelinlikle dans etmek pek parlak bir fikir olmayabilir.

7. Salonda giyeceğiniz o şık topuklu ayakkabı bir süre sonra hareket etmenizi zorlaştırabilir. Bunun için düz tabanlı beyaz yedek bir çift ayakkabı şart.

8. Çantaya damat için yedek bir takım elbise almayı ihmal etmeyin.

9. Bir yakınınızı -bu arkadaşınız veya bir aile büyüğünüz olabilir- görevlendirin. Gelin çantanızdan o sorumlu olsun. Düğün mekânına getirmek de götürmek de ona ait olsun. Siz o telaşta bir de çanta peşinde koşturmayın.

10. Bu çantada olması gereken ve kaybetmemenizi önereceğimiz en önemli şey pozitifliğiniz. Gelinliğiniz veya damatlığınız leke de olsa, duvağınız da yırtılsa, ufak tefek aksilikler de çıksa, aldırmayın, tadını çıkarın. Böyle şeyler moral bozukluğuna neden değil; aksine eğlenme nedenidir. Unutmayın ki, düğün heyecanı yatıştıktan sonra bu tür aksilikleri gülerek anacaksınız.

Bugün hiçbir şey moral bozukluluğu yaratmamalı sizde. Siz sadece bugünün tadını çıkarmalısınız.

selen-onur-dugun-fotograflari

[frontpage_news widget=”6246″ name=”Düğün Makaleleri”]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>